Blíženci   22.5. - 21.6.

 

Jak poznáme Blížence : Tito zrozenci jsou typičtí rychlými,ale ladnými pohyby.Zpravidla bývají štíhlí,čilí a nadprůměrně vysocí.Mnozí mají drobné ostré rysy.Jejich pleť je většinou bledá,přesto se však snadno opalují.Většina z nich má nadherné,křišťálově pruzráčné oči,které těkají z místa na místo.Nikdy neulpí pohledem dlouho na jednom předmětu.Tyto pozorné,nepokojné oči jsou často nejvýraznějším poznávacím znamením.Obě pohlaví mají obvykle vysoká čela,muži trpí pleší.

 

 

 

 

Blíženci mohou být poměrně různorodí. Někdy jsou dobrotiví, laskaví a pokorní, jindy málem až bezcitní. Stále hledají něco nového. Stává se proto, že se jim nedaří dotáhnout věci do konce, byť bývá jejich činnost poznamenána neklidem a chvatem. Snadno se pro něco nadchnou, ale stejně snadno pak přenesou své nadšení jinam. Podobně se projevují i ve vztahu k ostatním lidem.

Blíženci se svému okolí jeví jako vzdělanci. Dominují všude, kde se lze něčemu naučit, takže se někdy stávají postrachem kantorů. Nepatří ale mezi diskutéry, kteří by hýřili účinným předkládáním argumentů, třebaže k tomu mají dobré předpoklady: chladnou mysl, schopnost analytického myšlení, znamenitou paměť a velmi dobré vyjadřovací schopnosti. Myslí si prostě své, takže mnohdy působí až nezúčastněně. O případných námitkách většinou nepolemizují; vyslechnou je - a sami pro sebe porovnávají s vlastním míněním. Navzdory tomu, že působí dojmem osamělosti, se cítí velmi dobře, pokud se nacházejí v centru dění.

Blíženci nepůsobí dojmem příliš citlivých jedinců. Všechny vjemy a pocity ale pečlivě ukládají do paměti. Nade vše kladou svobodu a volnost, které žádají nejen pro sebe, ale stejným metrem měří i druhým. Pokud však pocítí znatelnou převahu, dokážou se podrobit. Umějí ale také ukrást cizí myšlenky, které si bez skrupulí přivlastní. Jsou-li k tomu příznivé okolnosti, mohou se Blíženci projevit jako tlučhubové a nepoctivci. Obvykle však bývají považováni za oblíbené společníky, s nimiž není nuda, a tak nemívají nouzi o přátele.

V lásce a manželství projevují Blíženci jistý neklid a nestálost. Jako rodiče se důsledně snaží vyvarovat chyb, jichž se dopouštěli jejich vlastní rodiče - k těm ale chovají velkou úctu. V praxi tak dochází k tomu, že se snaží poskytovat dětem co největší volnost. Kamarádské vztahy mají zvláště s potomky, kteří se narodili ve znamení Vah a Vodnáře. Hledání kompromisů se naproti tomu nevyvarují ne vztahu k dětem narozeným v Rybách a v Panně. V lásce si nejvíce rozumějí se Lvem, Váhami a Vodnářem.

V práci mohou Blíženci dosáhnout vynikajících úspěchů, pokud jim však okolnosti nehrají do noty, může se stát, že obrátí svou pozornost jiným směrem nebo podlehnou pocitu méněcennosti. Často také vnitřně řeší problém s hledáním odpovědí na otázky, co skutečně chtějí podniknout - a zda to, co dělají, je opravdu to, co chtějí dělat. Mnohdy také mají dojem, že jim důležitého uniká, protože nemohou být na několika místech současně. Blíženci netouží po zaměstnání, jež vyžaduje výraznější námahu nebo činnost ve stereotypu, naopak chtějí uplatňovat svou kreativitu, jež se však někdy nese až v příliš nezávislém duchu. Uplatňují se proto často jako návrháři či tvůrci reklamy. Dobře se uplatňují v obchodním světě či jako novináři. Dobré komunikační schopnosti vytvářejí předpoklady také pro dráhu učitelů, spisovatelů, moderátorů či komentátorů. Díky rozvinutému logickému myšlení lze mezi Blíženci najít také řadu úspěšných právníků.

 

     

 
                                       Vládnoucí planeta : Merkur
 


Živel : Vzduch                               Klíčové slovo : Poznávám

 

 

Silná stránka : Přizpůsobivost                            Slabá stránka : Roztěkanost

 

Znamení příznivá pro lásku : Váhy,Vodnář,Lev,Beran

 

Přináležejicí barva: Žlutá barva - barva slunce a zlata jako symbol duchovního poznání.Dále všechny ,,vzdušné barvy" - světle šedá a nebeská modř.

 

Stromy a keře prináležející : Topol,Javor,Jeřáb,Bříza,Lípa,Černý bez

 

Léčivé byliny přináležející : Petržel,Jitrocel,Sedmikráska,Bedrník

 

Kovy a kameny přináležející: Rtuť,Cín,Vizmut,Zlatý topas,Beryl,Bílý achát

 

Šťastný den : Středa (fran.mercedi - Merkur prostředník

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
27.06.2007 15:41:49
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one