Býk  21.4. - 21.5.

 Jak poznáme Býka:Dá se předpokládat,že tito lidé mají mohutné tělo,ať už svalnaté nebo otylé.Ženy se pohybují s gracií a netečností,ale s náznakem skryté síly.Muži mívají většinou objemný svalnatý krk,urostlá ramena,rozložitý hrudník i záda.Pro obě pohlaví jsou typickým znakem široké lícní kosti,uši jsou malé a přiléhají k hlavě.Oči jsou průzračn,pusobí klidně,ale jejich pohled je zároveň pevný.

 

 

 

 

 

 

Lidé narození v Býku bývají klidní, trpěliví a nenároční. Jsou velmi konzervativní. Jejich ideálem nejsou velké skutky, nýbrž spíše klid a pohodlí. Málokdy se nechají ovlivnit a své názory umíněně obhajují. Umějí ale být také pracovití a poslušní. Často působí odměřeně a uzavřeně a vůči ostatním lidem se chovají až plaše.

Zrozenci ve znamení Býka jsou převážně rozumově založení se smyslem pro praktický život, ale silně podléhají i citům. I v důsledku toho někdy přijímají s nedůvěrou rozmanité novoty. S čím se ale jednou ztotožní, málokdy opouštějí. Dokážou jít vytrvale za svým cílem, přičemž k tomu, aby dosáhli naplnění svého cíle, umějí vyvinout nebývalou houževnatost. Býci také mají silně vyvinutý smysl pro povinnost.

Navenek Býci působí jako uzavření, klidní a málo přístupní. Nejsou jim ale cizí požitky všeho druhu. Mají cit pro umění, milují zpěv i tanec a dokážou užívat radostí života. Milují také klid a pohodlí, někdy jeví až sklon k lenosti. Jako mnohem větší vada ale bývá okolím vnímána jejich tvrdohlavost. Jakékoli námitky a argumenty jim často nevymluví uskutečnění jejich záměrů. Ty dokážou prosazovat až bezohledně i bezcitně.

Přátelství s Býkem bývá pevné, přičemž jde o trvalý vztah plný důvěry, čemuž napomáhá i jeho dobrosrdečnost a veselá povaha. V lásce i manželství jsou Býci spolehliví, i když je jejich smyslnost dokáže někdy zavést na scestí. Manželství často uzavírají poměrně brzy. Jako rodiče patří Býci k nejlepším. Děti milují - a často se pro ně obětují. Výborně si rozumějí s dětmi narozenými především ve znamení Kozoroha a Panny, horší už je to s dětmi narozenými ve Vodnáři a ve Lvu, které se vyznačují samostatností a sklonem k dominantnímu chování. V lásce nacházejí štěstí s Rakem, Pannou, Kozorohem a Rybou.

Býci většinou netouží po obsazení předních postů. Osvědčují se zvláště v povoláních, kde mohou využít své houževnatosti, zdatnosti, píle a smyslu pro detail. Vynikají při práci spojené s penězi, ať už jde o manažerskou činnost, post bankéře nebo účetního. Úspěchů dosahují i při přípravě umělců a řemeslníků. Často se také stávají slavnými zpěváky. Nemají v oblibě stresové prostředí, vysoké pracovní tempo a riziko. Dávají naopak přednost jistotě, klidu a pohodě. Protože ale dokážou znamenitě kombinovat rutinu a uměleckým nadáním, osvědčují se také jako produkční nebo v agenturní činnosti. Tvořivost se uplatní i při profesích, kdy je možno vytvářet něco nového - od architektů po zedníky. Vztah k přírodě se zase často naplňuje v povoláních zahradníků či třeba profesionálních ochránců životního prostředí.

 

 

Vládnoucí planeta :  Venuše

 

Živel : Země                     Klíčové slovo : Mám

 

Silná stránka : Vytrvalost                 Slabá stránka : Tvrdošíjnost

 

Znamení příznívá pro lásku: Rak,Panna,Kozoroh,Ryby

 

Barva přinážlející : Všechny barvy země,hnědavé tony,barvy podzimu,oranžovočervená barva pálené hlíny,teplá zelená,oranžová jako optimistická barva,ze které vyzařuje teplo a smyslnost.

 

Stromy a keře přinážlející : Jilm,Dub ,Lípa,Jabloň,Hrušeň,Šeřík

 

Léčivé byliny přinážlející : Žen-šen,Kopytník,Kokoška pastuší tobolka,Podběl,Šalvěj

 

Kovy a kameny přinážlející : Měď,Korál,Smaragd,Zelený turmalín,Karneol

 

Šťastný den : Pátek  (den Freyji,nordické Venuše)

 

 

 

11.04.2007 07:02:22
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one