ZÁPADNÍ HOROSKOP

 
 Znamení horoskopu

Starověcí astrologové pozorovali oblohu a zjistili, že se v průběhu roku vlivem Slunce mění energie na Zemi. Pozorovali změny v přírodě i v chování lidí. A na základě toho přisoudili dvanácti znamením určité charakterové vlastnosti, které obvykle vystihují symboly znamení. V astrologii najdeme symboly zvířat (beran, býk, rak, lev, štír, koza, ryby), osob (dvojčata, panna, nosič vody) a předmětu (váhy). Soubor charakteristik jednotlivých znamení tvoří základ výkladu horoskopu, protože je to primární vnitřní vliv, který na jedince působí. U každého se však může projevovat trochu jiným způsobem. Horoskop je komplikovaná mapa, kde je mnoho vlivů a všechny je potřeba brát v úvahu.

Další důležitou zásadou při posuzování slunečních znamení je, že neexistuje lepší nebo horší znamení. Každé z nich má své přednosti a nedostatky.

   Zvěrokruh

Astrologie vnímá vesmír z pohledu Země, a proto mluvíme o geocentrickém systému. Slunce na své roční dráze ekliptikou (zdánlivá dráha Slunce z pohledu Země) prochází dvanácti znameními zvěrokruhu (zodiaku). Trvá mu přibližně 30 dní, než projde jedním z nich. Vaše sluneční znamení tak odpovídá pozici Slunce na jeho dráze v době vašeho narození. Z hlediska severní polokoule začíná celý cyklus 20. nebo 21. března, tedy v době, kdy Slunce vstupuje do znamení Berana.

 Horoskop

Horoskop je zjednodušeným záznamem oblohy v momentě zrození jedince. Pro sestavení horoskopu jsou nezbytné informace o datu, času a místu narození. Horoskop se skládá ze tří základních stavebních prvků - planet, znamení a domů. Planety představují energii. Znamení ukazují, jak se tato energie bude projevovat. A kde k tomu dojde, to ukazují domy. Teprve spojením všech těchto prvků a jejich interpretací je možné vytvořit celkový obraz jedince.

 

 

 

01.03.2007 15:39:13
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one