Tarot vykládání pokračování

Bližší objasnění otázky nebo objasnění především emocionálního stavu «4.karty»


První způsob výkladu  - Routa čtyř

 

Vyložení čtyř karet do čtverce (routy) slouží především k objasnění emocionálního stavu. Zamíchejte karty a položte je před sebou na dvě hromádky. Levá hromádka obsahuje pasivní, přijímající a " ženskou" stránku záležitosti, pravá aktivní, navenek zaměřenou, "mužskou" stránku. Vezměte levou hromádku a ještě jednou ji zamíchejte. Její vrchní karta přijde na pozici 2, spodní karta stejné hromádky na pozici 3. Také pravou hromádku ještě jednou zamíchejte. Její vrchní karta přijde na pozici 1, spodní na pozici 4. Karty jsou lícem dolů, tedy zakryté. Poté jednu po druhé obracejte v uvedeném pořadí.Karta č. 1 znamená vždy osobu, nebo problém, na který se výklad dělá, Jaké téma mě skutečně zaměstnává? O co mi ve skutečnosti jde?
Karta č. 2 znamená okolí, vlivy, které okolí na osobu, nebo problém mají, rodina apod., Čemu se otevírám? Jaké lidi, události nebo energie (nevědomě) přitahuji?
Karta č. 3 znamená čin, je to akce, krok, který bude učiněn, nebo ke kterému to okolí ovlivňuje. Co dávám ze sebe, jaké signály vysílám na venek? Jak působím na ostatní? Jak ovlivňuji své okolí?
Karta č. 4 znamená budoucnost, kam to všechno směřuje. Co je klíčem k zodpovězení otázky, respektive k vyřešení problému? Jaké je možné východisko z této situace? ("Negativní" karty na pozici 4 naznačují šanci skoncovat s nějakým negativním stavem nebo se vzdát negativního postoje!)  
 


  Druhý způsob výkladu čtyř karet 

Soustřeďte se na otázku, respektive citový stav a zamíchejte karty. Rozdělte je na dvě hromádky. Levá hromádka zastupuje vaši pasivní, přijímající stránku, pravá aktivní, projevující se navenek.

Levou hromádku ještě jednou zamíchejte. Vrchní kartu položte do pozice 2, spodní do pozice 3. Karty ještě neobracejte. Promíchejte pravou hromádku a vrchní kartu položte do pozice 1, spodní do pozice 4. Karty postupně obraťte a prohlédněte si je:
Karta č. 1 znamená vlastní téma, kterým se skutečně vnitřně zabývám. O co ve skutečnosti jde? Základní otázka.
Karta č. 2 znamená čemu se otevírám, co přijímám? Jaké lidi, energie a událos­ ti přitahuji?
Karta č. 3 znamená co vyjadřuji a dávám najevo navenek? Jak působím na druhé? Jak ovlivňuji své okolí?

Karta č. 4 znamená odpověď, klíč. Možnost, jak problém aktivně překonat, východisko. Negativní karty v této pozici ukazují na mož­nost ukončení negativního stavu nebo postoje.

 


 

 


26.04.2007 12:18:04
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one