Tarot příprava na vykládání

Co je nejdůležitější, je přijmout fakt, že není žádná karta pozitivní, nebo negativní. Každá má obě polohy, tak jako vše v životě. Kladnou i zápornou funkci se musíme naučit vidět hned na začátku, abychom sami sebe neomezili do nějakého škatulkování karet na špatné a dobré. Např. Síla , "dobrá " je v tom , že nám pomáhá něčeho dosáhnout, díky ní se můžeme cítit připraveni, a " špatná " je v tom, že může znamenat přílišné chtění, tvrdohlavost, zahledění sám do sebe, protlačit něco za každou cenu, a to bývá mnohdy na škodu. Takto lze vnímat všechny karty, nehledě na to, že vám budou vycházet v mnohých kombinacích, kde tzv. dobrá karta může znamenat okamžitě problém, ale to vše přijde až s praxí. Stejně jako existuje řada druhů vykládacích karet, existuje mnoho způsobů, jak je vykládat. Lidé, kteří se vykládáním karet zabývají delší dobu, si většinou postupně vyberou způsob, který jim vyhovuje, nebo si vytvoří vlastní metodu.

 


Pamatujte si, že rituál, čili postup jak budete karty míchat, kterou rukou budete snímat, budete-li, záleží jen a jen na vás. Jedno je ale důležité, nikdy byste neměli toto měnit ani zpochybňovat, aby to nepřestalo fungovat. Důvěra vaše ke kartám i karet k vám opravdu funguje. Je to stejné i s mincí, jestli je obrázek - panna- ano, vždy vám padne podle osudu ano. Nesmíte to měnit podle nálad, to si raději nehažte ničím.

Pustíte-li se do vykládání karet, mějte na paměti, prastaré pravidlo Magie: "To co uděláte se Vám dvojnásobně vrátí. " To není výmysl, ale prastará zkušenost. Dávejte vždy více než berete.

Problém při výkladu karet může vzniknout tím, že můžeme výklad ovlivnit. Kdo si ověří, že mu karty říkají to, co chceme slyšet, ne správný výsledek, je dobré, aby první otázka byla: Jak si to přeji aby to dopadlo až po té: Jak to dopadne? Někdo zase nemusí být s výsledkem předpovědi spokojen a může zkoušet štěstí výkladu znova a i zde hrozí, že nám až na podruhé karty ukáží, co si přejeme (pokud jsme nebyli spokojeni z předchozím výkladem a s novým výkladem ano). V případech, kdy si můžeme myslet, že výsledek ovlivníme ve prospěch vykládajícímu (to hrozí vždy,když vykládáme někomu nám blízkému, komu kladný výsledek přejeme), je dobré nechat jemu vytáhnout karty. Pokud táhneme či vykládáme více karet, není dobré dopředu vědět, jaké karty táhneme, proto karty obracíme až když jsou vyloženy všechny, protože pokud uvidíme, že táhneme špatné karty, můžeme ovlivnit tah dalších karet.

Je dobré si dát předem otázku, zda to a to umím, mohou v tento okamžik, atd. a vyložit před vlastním výkladem na tuto otázku.


14.04.2007 15:41:54
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one