Taroty - Velká arkána

 Tarot číslo VIII

Síla

Další názvy a podoby: Pevnost, Čarodějka, Lev, Statečnost

Karta Síla nás upozorňuje na lidskou energii (aura, léčení pomocí energie, získávání energie). Je to karta aktivního pohybu. Říká nám, že jsme schopni a připraveni jít za daným cílem.


 Někdy je tarotová karta -síla- tarotovou kartou číslo XI

 

Důvěra a spolehnutí. Nalezení skutečné síly vychází z lásky k sobě samému. Odvaha a statečnost, důvěra ve vlastní schopnosti. Přijímáním sebe přijímáme ostatní. Je to karta silná a příznivá a naznačuje, že pomocí odvahy a přesvědčení zvítězí dobro nad zlem; vyhraje láska. V obrácené pozici Síla naznačuje, že tazatel často ztrácí naději a snadno upadá do negativních myšlenek.   Dívka na kartě krotí lva; ne však brutální silou, nýbrž láskou.Na této kartě bývá zobrazována dívka, jak krotí lva. Znamená důvěru, hrdost, sílu k překonávání překážek, ale i hrubé násilí.

všeobecně - Obrat k temným hlubinám a skrytým tužbám, jejich přijetí a tím překonání starých strachů, omezujících představ a všeho, co bylo potlačeno - zažít "zvíře" v sobě a ochočit si ho - přijetí vnitřních protikladů - radost ze života - vitalita - vášnivost - upřímnost sama k sobě.
vztahy
- Smyslnost, sexualita a vášnivost - vitální vztah s množstvím tamperamentu, který je prožíván se silou a odvahou - ale též zklamání, ničivý střet názorů a nenávist vůči druhému člověku(Když člověk řekne: "Ty potvoro!", myslí tím vlastně sám sebe).
povolání
- S radostí, silou a odvahou se vypořádat s úkoly a vášnivě se zasadit za zdárný konec - s velkou schopností empatie poznávat těžkosti a rozdílnosti a šikovně a s nasazením je překonávat.

 

 


13.03.2007 14:36:15
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one