Taroty - Velká arkána

 Tarot číslo VII

Kočár

Další názvy a podoby: Apollo, Triumfální jízda, Ikaros, Archetyp hrdiny.

Tato karta se nás ptá: Kdo je pánem v mém domě? Či jinými slovy: Kdo řídí můj život a které síly ho kontrolují?

Je to karta plná změn a pohybu. Tazatel bude potřebovat veškerou sílu, aby svůj vůz život ukočíroval, a pouze na něm záleží, jakým směrem se pohne.

Obrácená karta vždy naznačuje určitý blok v našem životě. V tomto případě znamená tazatelovy obavy, že své problémy nezvládne – neukočíruje.

 

Být ve středu vlastního bytí. Soustředěním vůle můžeme lépe určovat směr. Nejsou žádné jiné hranice než ty, které si dáváme my sami. Hovoří o změně, pohybu a přeměně. Naznačuje chaos, ale také, že potíže budou překonány a vše bude korunováno úspěchem. Vůz naznačuje cestu. Obrácená karta projevuje tendenci k porážce.  V Rider-Waitově Tarot (i ve spoustě jiných), je na kartě mladý válečník korunovaný hvězdami, kterak řídí svůj vůz tažený dvěma sfingami. Pozitivní význam této karty značí překonání všech překážek tvrdou sebedisciplínou. Osedlané sfingy symbolizují pro vítězství ovládnuté emoce a talent. Díky disciplíně vypadá vítězství jako čin osudu, opět označený černou a bílou sfingou (jin-jangový symbolismus). Vůz také někdy znamená citově se obrnit. Válečník nosí zbroj, náramenní pláty vypadají jako masky řeckých múz.. Když v souvislosti s Vozem nejde o boj, zní další otázka: "Jakou zbroj nosím? Proč?" Takže: kdo vyhraje každou bitvu zdánlivě bez námahy a jen zřídka dává najevo své pocity?

všeobecně - Osvobození se od myšlenek a názorů přejatých od jiných, např. od rodičů nebo učitelů - jít po vlastní cestě s plnou důvěrou - poznání a důvěra v sebe sama rostou s překonáváním těžkostí, strachů a vnitřních protikladů - ale též přeceňování vlastních sil, chvástání se, lehkovážnost a netrpělivost.
vztahy
- Blíží se nový vztah nebo oživující fáze již existujícího vztahu - hledání vnitřního souznění se sebou a s partnerem - ale též lehkovážný, na sebe orientovaný postoj ve vztahu.
povolání
- Snaha o úspěch - síla prosadit se - radost z rizika - nový začátek, který znamená krok blíž k vnitřní spokojenosti (např. samostatnost, studium, nové pracovní místo) - ale též nebezpečí bezohlednosti.

 

 

 


13.03.2007 14:34:22
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one