Taroty - Velká arkána

 Tarot číslo VI

Zamilovaný

Další názvy a podoby: Milenci, Svatba, Dvě cesty, Rozhodnutí

Karta nám nemusí naznačovat pouze lásku či partnerství, ale také volbu mezi kariérou a láskou, která není vůbec snadná. Je to dilema rozumu a srdce a vhodnější je řídit se spíše citem než rozumem.

Může se také stát, že kartu vytáhneme obráceně, a to má zcela jiný význam: upozorňuje nás, že v nejbližší době na nás žádný vztah nečeká.

 

Volba mezi duchovním a fyzickým/materiálním. Vztahuje se k lásce a sexualitě, k oddělení a sjednocení. Možnost naplnění na všech úrovních. Čas k rozhodnutí. Když se objeví Milenci, odpověď na dotaz tazatele bude směřovat k citovému rozhodování, není nutné spojovat ji s milostnými záležitostmi. Pozor na konflikt mezi city a rozumem, láskou a smyslností. Obrácená karta obsahuje poselství, že se vyskytne překážka. Vychází tehdy, je-li před člověkem nutnost volby, rozhodnutí. Křižovatka, na které když se dobře rozhodneme budeme ušetřeni spousty komplikací. Nerozhodnost, nebo naopak rychlé změny a nestálost jsou druhou stranou karty.

všeobecně - Láska jako původní síla života, růstu a reprodukce - vymanění se ze závislosti - převzetí zodpovědnosti vůči sama sobě - přehodnocení a případné opuštění starých norem (rodiče, škola) a stanovisek - v hloubi srdce přijmout rozhodnutí, které povede k hlubší spokojenosti a obšťastňující zkušenosti lásky - přitahování protikladů a tím překonání polarity.
vztahy
- Velká a hluboká láska - rovnost partnerů bez vlastnických nároků - pravá vnitřní připravenost vstoupit do svazku a schopnost vytvořit vztah - svatba - ale též podléhání vlastním vytouženým představám a iluzím - žárlivost - sebepopření.
povolání
- Srdcem a rozumem přijmout jasné rozhodnutí, které vychází zevnitř - rozloučit se s megalomantickými fantaziemi - s láskou se věnovat vyvstávajícím úkolům - dobré, čestné mezilidské vztahy.

 

 13.03.2007 14:24:19
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one