Taroty - Velká arkána

 Tarot číslo V

Velekněz 

Další názvy a podoby: Papež, Jupiter, Pán Mystérií, Zasvětitel.

Tato karta naznačuje, že změny, které se ve vašem životě právě odehrávají, jsou velmi důležité a zároveň si uvědomujete, že jsou nutné k posunu vašeho života o velký kus dál. Postoupíte nejen profesně, ale také duchovně.

 

Odstup a sebeovládání. Intelektuální vedení. Představitel duchovních hodnot. Schopnost směřovat k vytyčeným cílům přes všechny nástrahy.Duchovní karta; tento symbol tarotu vypovídá o síle rituálů. Karta naznačuje laskavého vůdce, je v ní ale poslání, že se může projevovat nechuť ke změně. Obrácená karta naznačuje požitek ze všeho, co není konvenční, který je zastíněn sklonem k naivitě. Ukazuje ve výkladu ochranu. Určité vedení. Moudrost projevenou nebo skrytou. Přílišná horlivost až fanatismus je záporem.

všeobecně - Hledání smyslu a pravdy - "To přece nemůže být všechno!"- nacházet radost a poznání (v knihách, filmech, rozhovorech) - důvěra - přezkoušení názorů - ale též troufalost a netolerance - pokrytectví a netolerance.
vztahy
- Nárůst důvěry a duševní spřízněnosti - za zamilovaností a vášnivostí zažívat hlubší smysl lásky - ale též rigidní názory na morálku a přehnaně zbožné ideály.
povolání
- Hledání toho pravého povolání a hlubšího smyslu vlastní činnosti - s čistým svědomím zůstat věrný vlastním předsevzetím - reputace a loajalita.

 

 


13.03.2007 14:18:33
caroorchydee







Stazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one