Taroty - Velká arkána

 Tarot číslo III

Císařovna 

Další názvy a podoby: Královna, Žena, Venuše, Astarte

Ten, kdo vytáhne kartu Císařovny, může se upřímně radovat – je to karta radosti a štěstí.

Znamená, že tazatel je připraven vstoupit např. do manželství, založit rodinu či uzavřít nová přátelství .

 

Láska a hojnost. Změna a nové začátky. Léčení sebe samého optimismem a vírou. Završení kruhu. Zemská matka. Karta "ženská" a nese ideály domova a zdraví. Když se při vyložení tarotu objeví Císařovna, signalizuje manželství, děti, vývoj a péči o tvůrčí záměry. Pokud je karta obrácená, může to naznačovat starosti doma a s dětmi anebo plýtvání tvůrčí energií.  Císařovna miluje, vychovává, stará se. Císařovna je kartou plodnosti a péče. Bývá zobrazována na trůně, u jejích nohou spočívá srpek Měsíce, symbol ženského principu. Tvůrčí a aktivní ženský princip. Bývá dokladem práce jemné či umělecké.Značí vždy ženu, matku, milenku. Pýcha a marnivost jsou stranou druhou.

všeobecně - Prasíla přírody, která způsobuje vývoj a rozklad - opětovná zrození nového, překonání bolestí tohoto narození - žití jako neustálá změna - nárůst poznání - bohatost myšlenek - harmonie - senzitivita - vstoupit na úrodnou půdu.
vztahy
- Přírůstek do rodiny nebo pozitivní změna ve vztahu, které mohla předcházet i bolestná zkušenost - schopnost odevzdat se a být něžná - mateřská láska a schopnost empatie.
povolání
- Být aktivní a tvůrčí s množstvím energie - s vůlí ke změně svižně realizovat nové myšlenky - cítit se jako žena uznávaná a silná - možné též těhotenství.

 

 

 


13.03.2007 14:12:51
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one