Taroty - Velká arkána

 Tarot číslo II

Kněžka

Další názvy a podoby: Papežka, Moudrá žena, Panna Maria, Velekněžka.

Kněžka je držitelkou tajemství, které bude vyjeveno pouze těm, kteří toho jsou hodní.

Karta představuje pasivitu, tajemství a záhadu. Ztělesňuje dokonalou ženu a podstatu všeho ženského.

Pokud si vytáhnete tuto kartu znamená to, že vše na co se ptáte dobře dopadne. Je to karta ochranná a pokud vedle ní stojí karta negativní, výsledek bude vždy pozitivní. Tato karta nese štěstí a dobré rozřešení záležitostí.

 

Intuice a vědomí. Komunikace myšlenek a hlubokých citů. Vnitřní klid. Vnáší moudrost minulosti do přítomných situací. Skryté hloubky. Tato karta znamená velkou znalost, bystrost a vnímavost. Je to symbol intuice a psychotronických schopností. Signalizuje, že má být odhaleno nějaké tajemství. Tato karta naznačuje klid v nitru tazatele. Velekněžka ukazuje, že tazatel se skrývá před citovými vztahy. Obrácená znamená neznalost a odráží špatný úsudek. Kněžka sedí zahalena, Knihu tajemství na klíně. Její je skrytá moudrost, intuice, tajemství. Důstojná a tajemná Velekněžka (často označována jako Papežka) s Knihou Tajemství na klíně, je symbolem paranormálních sil.  Spojení duchovní jemnosti a zkušenosti ženské energie. Vyplnění se tušení, snů. Pasivita, netečnost a nepraktičnost jsou zápory.

všeobecně - Jednat podle intuice a vnímat srdcem - s porozuměním a trpělivostí působit jako pomocnice, vizionářka a léčitelka - sloužit společnosti - ale též snový stav, bláznovství, strach ze života, náladovost a nerozhodnost.
vztahy - Hluboký pocit spojení ( též při sporech) - citlivost - osvobození se od závislostí a vášní - poslouchat svůj vnitřní hlas a nenechat se nikam tlačit.
povolání - Vykonávat práci pomocnice, léčitelky - při rozhodování poslouchat svůj vnitřní hlas - instinktivně, s trpělivostí a vytrvalostí se blížit k cíli.

 

 


13.03.2007 13:53:10
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one