Taroty - Velká arkána

  Tarot číslo 0

B l á z e n

Další názvy a podoby: Bloud, Podvodný alchymista,Tulák, Šašek.

Blázen je karta bez čísla. Někdy je mu dávána nula a má stejný význam jako Žolík
v ostatních kartách. Je to karta bez místa – divoká karta, která může zastoupit jakoukoliv barvu a hodnotu.Blázen v sobě zahrnuje všechny trumfy a je zároveň jejich negací.

Pokud si tuto kartu vytáhneme, představuje nové začátky, nevyužité možnosti a novou startovní čáru.

Často je potřeba trochu riskovat a nebát se skočit do neznáma. Tato karta tazatele nabádá,aby se pohnul vpřed a přijal novou výzvu. Výsledek může být nejistý , proto si tazatel musí věřit

Blázen zobrazuje nevinně vyhlížejícího, bezstarostného mladíka, který se vydává na cestu s blaženou nevědomostí a netuší, že další krok ho může přivést do záhuby.

Pokud se při výkladu objeví tato karta, na obzoru by mohly být nové zkušenosti. Život se otevírá a je třeba se rozhodnout, kterým směrem se dát.

Doporučuje se určitá míra opatrnosti a obezřetnosti.

 

Začátek cesty - Vykročení na cestu. Rozhodnutí zvolit si a důvěřovat procesu. Léčení hlubokých problémů. Možnost dosažení cílů. Tato karta zastupuje tazatele, protože blázni jsme všichni. Věčné dítě v nás. Můžeme být klamáni. Blázen naznačuje zmatek v mysli anebo v citech. Blázen naznačuje osobu bezstarostnou a srdečnou, někdy postrádá kázeň. Obrácená karta značí neschopnost učinit pevné rozhodnutí nebo špatnou volbu. Ukazuje nám možné řešení či reakci, kterou okolí nečeká či neakceptuje. Je důležité vycítit, nese-li uvolnění, radost, nebo opravdu neuváženou, nezodpovědnou reakci.

Probuzený blázen. Schopnost vidět novým způsobem. Vykroč ze stínu minulosti, mnohému ses již naučil. Student se stává učitelem, učitel studentem. Blázen je postava mnoha pohádek. Neví kam jde, ani co dělá, přesto se vydává do světa hledat své štěstí. Dříve se předpokládalo, že celá Velká Arkána či dokonce celý balíček je Bláznovou poutí. Jeho srdce je čisté jako jeho bílá růže, a jestliže překročí okraj skály, anděl ho "může" zachytit. Zamyslete se nad "začátečníkovou myslí" v Zenu nebo "svatou nevinností" svatého Františka.

všeobecně
- Touha po ztraceném ráji - spontaneita - bezstarostnost a nespolehlivost - nový začátek - vstup do nových oblastí života s údivem a bez pevného záměru - žízeň po dobrodružsví.
vztahy
- Nekomplikovaný, živý a srdečný vztah bez norem a omezení - vnímat druhého člověka bez předsudků a objevovat na něm stále něco nového - nechat se řídit hlasem vlastního srdce, ale též zbrklost a povrchnost.

povolání- Nové, oživující zkušenosti, které někdy vypadají chaoticky, avšak neznamenají žádné skutečné nebezpečí - velká připravenost učit se - radost z nových úkolů - ale též nezodpovědnost a nevypočitatelná náladovost

 


Tato karta bývá někdy také označována číslem XXII.
14.03.2007 23:57:46
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one