Taroty - Velká arkána

Tarot číslo I

Kejklíř
Další názvy a podoby: Kouzelník, Čaroděj, Mág, Vykladač tarotu.

Karta sama je symbolem schopnosti tvořit, kombinovat a manipulovat.

Kejklíř dokáže využívat situace a uplatňovat své schopnosti. Je umělec. Chce odhalit jednotný princip nacházející se za mnohostí tvarů. Chce manipulovat přírodou a ovládat její energii.

Pokud si tuto kartu vytáhneme, znamená to, že máme začít hledat příležitosti k plnému využití svého talentu, dovedností a tvůrčích schopností.

Je to pozitivní karta velmi šikovných lidí a dobrých začátků 

Spojit se s kreativní energií. Konec zpochybňování sebe samého, začátek nalézání vlastní hodnoty. Vize toho, co by mohlo být, a možnost jejího uskutečňování. Velký potenciál a schopnost jeho využití. Má se za to, že Mág odráží umělecké snahy. Tato karta naznačuje moc, schopnosti a tajemství. Když se při vykládání tarotu objeví Kejklíř, měl by tazateldokončit to, do čeho se pustil. Pokud je karta obrácená, znamená zneužití moci nebo síly.  Před mágem vidíte symboly země, vzduchu, vody a ohně, mince, meče, poháru a hole. Může jim velet svou vůlí. Nad hlavou mu visí symbol nekonečna (který v některých Tarotech přímo žhne silou). Mág vládne symboly živlů (oheň - hůl, voda - pohár, vzduch - meč, země - mince) i živly samotnými. Umí zařídit, aby ostatní viděli to, co on jim ukazuje. Pravda se zdvojí, promění, obrátí vzhůru nohama a vzápětí zmizí v Mágově rukávu. Vychází tehdy, je-li připravenost zvládnout situaci. Snažme se sil využívat ne zneužívat. Intriky nebo silný protivník je druhá tvář karty.

všeobecně - Seberealizace - touha po moci - nápady a vědění - komunikace s ostatními plná humoru - silou vůle a činorodostí mistrně zvládat úkoly a prožívat nové zkušenosti - ale též šarlatán, podvodník, namyšlenost a podvod.
vztahy - Magicky přitahujete lidi - zvládnutí těžkostí a problémů, tudíž je možný otevřený a upřímný vztah - hravá výměna a víra ve vlastní sílu.
povolání - Zvládání úkolů a problémů - přebírání iniciativy a ovlivňování průběhu událostí, např. při jednání, při uzavírání obchodu, při pochvale nebo pokárání spolupracovníků - radost a uspokojení z všedního dne

 

 


13.03.2007 13:45:03
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one