Taroty - Velká arkána

 Tarot číslo XVII

HVĚZDA

Další názvy a podoby: Sírius, Venuše, Anděl, Hvězda mágů

Tato karta je často spojována s astronomií a astrologií jako celkem. Berte ohled na svého anděla strážného, i on potřebuje odpočinek. Hvězda je nejpozitivnější kartou, mění i nepříznivé kombinace.

Je veliká naděje, že všechno, co nám způsobilo problémy, dobře dopadne. Karta ukazuje naději na dobrý konec.

 

 

Poselství naděje, světlo, které vede. Z pochybností přichází inspirace. Důvěřuj pravé cestě (tomu, co je pravda). Následuj hvězdu, abys naplnil svůj osud.Pokud někdo očekává zářivé příležitosti, je dost pravděpodobné, že se tyto možnosti uskuteční. Tato karta naznačuje opravdový úspěch, jehož bude dosaženo tvrdou prací a vytrvalostí, nové příležitosti a tvůrčí cesty vedoucí k získání vědomostí. Karta v obrácené pozici - je zde možnost zklamání a možný nezdar. Obrácená Hvězda může představovat marnivost a snahu poutat pozornost. Hvězda je krásná, jemná a něžná karta, značící vzdálené, ale jasné cíle, víru a naději. Bývá kreslena jako dívka s bílou volavkou (symbol dlouhé cesty) po boku, jak klečí u jezera.

všeobecně - Hluboké tužby, přání a naděje - pevná víra v sebe a v osud - dostatek energie k uskutečnění vlastních snů, pocit štěstí na cestě k nim - všechno se daří "bez zvláštního snažení" - šťastná hvězda - nádherná chvíle - láska k životu - ale též snílek, který žije v budoucnosti.
vztahy
- Již existující nebo nový vztah je "pod vlivem šťastné hvězdy" - naděje jsou splněny, nové perspektivy otevřeny a tyto perspektivy sahají daleko do budoucnosti - snadné vítězství - vlastní hluboká touha splynout s partnerem je konečně naplněna - ale též uvnitř vztahu odklon od reality ke snění a tvorba iluzí.
povolání
- Počátek nadějného úkolu, který bude mít dalekosáhlé následky nejen pro toho, kdo jej vykonává, ale i pro ostatní - hluboké vhledy rozšiřují člověku obzory a probouzejí v něm víru ve vlastní schopnosti - naděje, že se zlepší pracovní prostředí, jsou splněny.

 


14.03.2007 23:43:23
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one