Taroty - Velká arkána

 Tarot číslo XVI

VĚŽ

Další názvy a podoby: Dům, Stánek boží, Atlantida, Nemocnice

Tato karta je varování a zároveň nezbytný předpoklad k probuzení nových potencí, nových směrů v životě.

Vyjde-li tato karta v partnerském vztahu, dochází k rozchodu a není zde jiná možnost. Může informovat o ztrátě zaměstnání, krachu firmy. V otázce zdraví je varováním před úrazem, operací. Ve finančních záležitostech znamená v žádném případě neinvestovat!

 

Rozpuštění, osvětlení. Neočekávané změny vedoucí k novým směrům, novým příležitostem. Necháme-li věcem volný průběh, umožňujeme vznik nové, lepší budoucnosti.Naznačuje náhlé přerušení, nečekanou změnu. V obrácené pozici znamená, že dosavadní život bude pokračovat. Může naznačovat nudu a uvěznění.

všeobecně - Náhlé události, násilná a bolestná změna (způsobená nevědomě) nabízí šanci k osvobození a realizaci - něco je odstraněno "jako trám z vlastního oka" - záblesk vhledu - nehoda, ztráta, katastrofa, prožívané jako úder osudu, mají za cíl otřást rutinou zaběhaného každodenního života a donutit člověka, aby se přeorientoval - zlomený člověk - ale též pocit znovuzrození, vykoupení a osvobození.
vztahy
- šokující změna - vztah se stal příliš spoutaným a musí explodovat - odloučení může být bolestné, ale může též poskytnout šanci na svobodnější prožívání života nebo na reorganizaci a revitalizaci starého vztahu na troskách minulosti.
povolání
- Ohrožení vlastní bezpečné existence (např. selhání v obchodě, ztráta zaměstnání, bankrot) je příčinou obrovského strachu - ale též nalezení nových cest a neočekávaných energií.nkrot) je příčinou obrovského strachu - ale též nalezení nových cest a neočekávaných energií.

 

 


14.03.2007 23:41:46
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one