Taroty - Velká arkána

 Tarot číslo XV

ĎÁBEL

Další názvy a podoby: Lucifer, Padlý anděl, Pan, Baronet 

Je považována za nejhorší kartu, přesto má jako každá karta i svůj pozitivní význam. Je spojována s temnými silami osudu, ale skrývá v sobě i světlo. Vždyť jiné jméno pro ďábla je Lucifer – Světlonoš.

Ďábel znamená svobodnou vůli, možnost vlastního rozhodnutí. Může být odrazovým můstkem dobra.

V pracovních vztazích upozorňuje na podvod nebo pomluvy, v partnerském vztahu na nevěru. Karta nás nabádá k velké opatrnosti.

 

Výběr směru. Začátek porozumění. Z nevědomosti povstává moudrost, ze tmy přichází světlo. Příležitost vymanit se z omezení, která jsme sami vytvořili. "Věci nejsou takové, jaké se zdají být."Strašlivá karta, Ďábel odhaluje špatné vlivy, které tazatele obklopují. Je to varování. Pokud se tazatel nerozhodne, že současné okolnosti změní, může nastat nehoda. Ďábel v obrácené pozici naznačuje uvolnění z pout minulosti a příležitost ke svobodě.   Ďábel není vyloženě zlá karta. Až si vyložíte Ďábla, všimněte si, že ty dvě osoby přikované k jeho trůnu si mohou kdykoli přetáhnout řetěz přes hlavu a tak se osvobodit.Ďábel je karta impulsivnosti, nezvladatelnosti a osudovosti, nepoctivosti a vyhýbání se pravidlům. Zároveň značí silného nepřítele.

všeobecně - Uvěznění v pasti vášní a závislostí, neschopnost prosadit svou vůli - neschopnost rozhodnout se nebo jednání proti vlastnímu přesvědčení - pokrytectví - lačnost po materiálním bohatství, moci, sexu - manžel paroháč - narkomanie, alkoholismus a černá magie - ale též větší vhled, vyrovnanost a moudrost - prožívat vlastní pudy jako tvůrčí energii.
vztahy
- Subtilní, nevědomé sítě moci a závislosti - pociťovat vinu za spory ("Všechno je to moje vina!") - projektování vlastních potlačených slabostí na partnera - divoká vášeň - pokušení a svádění.
povolání
- špinavý obchod nebo ne zcela upřímné chování za účelem získání peněz nebo moci -pocit agresivity nebo bezmoci tváří v tvář nepříjemným maličkostem pracovního dne - jako by nic nevycházelo - ale též rozpoznání machinací a návrat k vlastním zásadám.

 


14.03.2007 23:38:00
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one