Taroty - Velká arkána

 Tarot číslo XIV

STŘÍDMOST

Další názvy a podoby: Mírnost, Čas, Anděl času, Alchymie 

V této kartě je znázorňováno jedno ze dvou základních pravidel delfské věštírny: všeho s mírou.

Tato karta vybízí k hledání rovnováhy, k trpělivosti, mírnosti a tichosti.

Je také mostem mezi duchem a tělem, zároveň mezi vědomím a nevědomím.

V partnerství značí uklidnění po sporech, smír, je to karta klidu.

 

Spolupráce. Víra, důvěra a porozumění. Nalezení svobody prostřednictvím moudrosti. Naučit se chápat představuje potenciál růstu. Skloubení různých aspektů osobnosti. Jedna z nejšťastnějších karet tarotu; vypovídá o potěšení z trpělivosti a skromnosti. Při vyložení znamená poselství, že si máme osvojovat duchovní ideje a prostřednictvím činu a lásky hledat harmonii. V obrácené pozici znamená nedostatek harmonie, nedostatek rovnováhy, rozepře a negativní.  emoce. Podívejme se na Střídmost. Jednou nohou na zemi, druhou ve vodě, mísí Anděl obsahy dvou nádob. V Tarotu Svaté růže je jedna nádoba stříbrná a druhá zlatá. Střídmost je kartou klidu a vyrovnanosti.

všeobecně - Umění zlepšit svou životní situaci - harmonie - klidná rovnováha sil - uvědom si protiklady a najdi rovnováhu mezi nimi - životní naplnění - ale též náladovost, nerovnováha a přílišná aktivita.
vztahy
- Harmonické spojení skrze smysly - protiklady jsou udržovány v živém napětí a rovnováze - hluboké sdílení a spojení - léčení starých ran.
povolání
- Prožívání každodenního života v zaměstnání se smyslem pro lehkost a vnitřní rovnováhu - plnění úkolů v klidu a s jasným cílem - být schopen vhledů, které vedou k zodpovědnějším úkolům a zlepšení pracovní atmosféry.

 

 


14.03.2007 23:35:02
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one