Taroty - Velká arkána

 Tarot číslo XIII

SMRT

Další názvy a podoby: Kostra, Popelář, Vlasy, Bůh Šiva

Nebojte se této karty. Fyzickou smrt naznačuje zcela výjimečně a ne sama o sobě. Většinou se týká kvalitativní proměny, vnější změny, regenerace, transformace, vysvobození ze starých pout.

Důležité je uvědomit si, že po smrti přichází opět něco nového.

Proto lidé, kteří mají rádi změnu, jsou schopni tuto kartu přivítat s nadšením a radostným očekáváním.

V partnerství znamená konec vztahu a začátek jiného, nebo konec svobody, po níž může následovat sňatek. Záleží na tom, jak byla otázka položena.

 

Změny. Smrt a znovuzrození na mnoha úrovních. Nech odejít to, co už není užitečné. Odpusť. Postav se k budoucnosti s novou vírou. Tato karta ukazuje neočekávané změny, často přerušené, často napínavé a zcela jistě rozmanité. Ačkoli obrázek na kartě nevěští nic dobrého, je to karta dobrá. Znamená pokrok. Vysvětluje nové začátky a přeměnu. Obrácená Smrt naznačuje, že čas pro změnu nenastal, snad nenastal ani pro nějaké nové riskantní podniky. Smrt je karta hluboké změny. Mnohokrát ve vašem životě něco zdánlivě zemře. Smrt je příležitost, což je zdůrazněno faktem, že obrácená Smrt znamená stagnaci.Smrt znamená především změnu. Kostlivec na kartě stíná svou kosou korunované hlavy - znamení, že nic netrvá věčně a všeho dočasu. Něco končí, ale něco nového začíná.  

všeobecně - Velká vnější změna - rozloučení, které může být pociťováno jako bolestné nebo osvobozující - konec jedné etapy, který v sobě obsahuje připravenost ponechat věci tak, jak jsou, aby se mohlo vytvořit místo pro něco nového - vzdání se, ztráta - ale též paralyzující strach - mrtvý bod - pln pochybností a s vědomím, že to nikam nevede, na něčem ulpívat.
vztahy
- Konec nějakého vztahu nebo jeho etapy - osvobozující a oživující konec, pokud se podaří druhou osobu uvolnit - ale též cítit se jako mrtvý a nevidět žádné východisko.
povolání
- Konec dosavadní pracovní činnosti nebo úkolu - nové naděje a přání - přijmout konečnou platnost a rozloučit se - ale též hořkost možného selhání, rezignace.

 

 


14.03.2007 23:30:50
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one