Taroty - Velká arkána

 Tarot číslo XII

VISELEC

Další názvy a podoby: Visatec, Oběšenec, Zavěšený muž, Zkouška 

Základní význam karty v každodenním životě je stagnace a nehybnost.

Viselec je zobrazen jako muž, který visí za nohu a nemůže se z této nepříjemné pozice dostat. Přesto se jednou rukou pokouší dotknout země a změnit svou polohu.

Znamená, že jsme v práci usnuli na vavřínech nebo v partnerském vztahu si už nemáme co říct s tím druhým.

 

Vidění - nazírání věcí jiným způsobem. Bez oběti není služby. Prohlédnout skrze současné okolnosti, být otevřen neočekávanému. Je třeba učinit rozhodnutí. Přestože tato karta vypadá jako smrt, znamená pouze blízkost změny. Zastaví jednosměrnou činnost. Viselec je šťastná karta, protože naznačuje znovuzrození a velké zlepšení. Pokud se karta objeví ve své obrácené pozici, znamená potřebu nalézt snadnou cestu, "jak z toho ven", než vytrvalost. Viselec se vykládá jako smírná oběť nebo odpykání viny. Karta ukazuje muže pověšeného za nohu hlavou dolů, s rukama spoutanýma za zády. Přes téměř hmatatelnou přítomnost smrti, jakou scéna vyzařuje, je za ní skryt i jiný výklad. Viselcovy nohy tvoří čtyřku, číslo značící cestu utrpením k vykoupení. Trámy šibenice jsou tři - magické číslo značící zároveň tři ctnosti: víru, naději a lásku. Kolem trámů se pnou rostliny, symbol obnovy, trvání a síly života, popírající marnost oběti.

všeobecně - Oddych, aby bylo možno osvobodit se od starých povinností a objevit nové perspektivy a úhly pohledu - nemoc - pocit, že člověk pevně sedí a nemůže se pohnout z místa - krize v důležitém úseku života jako výzva nenechat se dál věšet, nýbrž poznat a růst.
vztahy
- Být lapen v neúnosné krizi vztahu nebo neúspěch při hledání partnera - každá námaha a hledání, jak se z toho dostat, je bezúčelná, neboť vše se urovná jen prostřednictvím nového pohledu a schopnosti nechat věcem volný průběh.
povolání
- Tíživý a nudný pracovní den - žádné potěšující změny nebo pokroky - zničující nezaměstnanost nebo neschopnost získat uspokojivý úkol - slepá ulička v zaměstnání, což vybízí ke změně myšlení.

 

 


14.03.2007 23:28:36
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one