Taroty - Velká arkána

 Tarot číslo XI

Spravedlnost

Další názvy a podoby: Váhy, Rovnováha, Boží zákon, Egyptská bohyně Maat

Spravedlnost je kartou rovnováhy a řádu. Je to prastarý symbol odvozený z egyptské bohyně vesmírného řádu Maat, jejíž peříčko bylo vyváženo na vahách proti lidskému srdci před vstupem duše do říše mrtvých.

Karta Spravedlnost může znamenat soudní problém a tazatel může být vystaven obtížnému rozhodnování. Může taky naznačovat morální či právní vítězství.

Obrácená karta nám ukazuje, že se v našem životě stala nespravedlnost, a proto je dobré být ostražitý a pátrat v sobě po pravdě.

 Někdy je tarotová karta -spravedlnost- tarotová karta číslo VIII

 

Rozlišování a důvěra. Tajemství leží v srdci - v místě rovnováhy. Moudrost a směřování. Každá akce vyvolává reakci. Buď poctivý sám k sobě. Označuje rovnováhu, pravdu a rovnost. Pokušení, pokud snad existuje, tazatele vůbec neláká. V převrácené pozici znamená sklon k zneužívání moci, diskriminaci a netolerantnost.Spravedlnost s korunou na hlavě (jako symbol moci ), v rukou meč a váhy. Někdy bývá zobrazována s mečem v pochvě a otevřeným měšcem a znamení, že raději odměňuje než trestá. Tarotová Spravedlnost není slepá, nemá zavázané oči. Je kartou rozvahy, morální a duševní síly, odhodlání, ale i tvrdosti zákona.

všeobecně - Být si vědom svých vnitřních motivů - převzít zodpovědnost za vlastní činy, jak v dobrém, tak ve špatném - přijímat rozhodnutí za pomoci otevřené mysli a intuice - harmonie a rovnováha sil (může znamenat i rovnováhu zbraní) - ale též poctivost vůči sama sobě a předsudky.
vztahy
- Vyrovnané rovnocenné partnerství - vyjasnění nejistot, napětí a zajetých kolejí - kontrola pravidel hry, aby se zjistilo, zdali jsou platná pro danou situaci - vzdání se starých zvyklostí.
povolání
- Konfrontovat se s následky vlastních činů a ujasnit si vlastní pracovní cíle - princip poctivosti a otevřenosti - dobré posuzování, schopnost přijímat kompromisy a životní moudrost v přijímání rozhodnutí - ale též přijít si na své na účet druhého.

 

 


14.03.2007 23:26:27
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one