Taroty - Velká arkána

 Tarot číslo IX

Poustevník

Další názvy a podoby: Otec času, Stařec, Saturn, Hrbáč.

Karta Poustevník často znamená, že tazatel by měl být nějakou dobu sám, aby mohl přemýšlet o své nynější situaci. Pokud si tuto kartu vytáhneme, je zde značná pravděpodobnost, že již brzy nastanou velké změny.

 

Obrácení se dovnitř dává čas k nalezení vlastní pravdy. Zprostředkovatel univerzální pravdy. Emocionální a duchovní růst. Nech se vést světlem. Tato karta odhaluje moudrost, vědomosti a duchovnost. Naznačuje potřebu získávat vědomosti v osamění. Obrácená pozice naznačuje naivní, nezralý pohled na život, osobu, která jedná bezmyšlenkovitě. Poustevník stojí v pentagramu, nese hůl se sedmi mystickými uzly, v druhé ruce svírá lucernu - symbol světla vědění. Značí prozíravost, vědomosti, meditaci, zároveň odlišnost a odloučenost.

všeobecně - Soustředění se na podstatné životní cíle, poznat pomíjivost - stáhnutí se, překonání strachu ze samoty a prožití cenné, osvobozující zkušenosti, kdy je člověk sám se sebou - nárůst zralosti, životní moudrosti, lehkosti, spokojenosti, odvahy a síly.
vztahy
- Při hledání pravdy dojde ke sporům sama se sebou a s partnerem. Buď se tento vztah dostane do mnohem větší hloubky, nebo se zjistí, že už neodpovídá požadavkům, a rozpadne se - klidně být sám - ale též strach z osamělosti - velká nejistota.
povolání
- Na cestě do sebe poznat skutečné vlastní potřeby - nalezení vlastního pravého povolání - změna pracovního místa - přehodnocení významu úspěchu, využití času, peněz, prestiže a uznání.

 


 


14.03.2007 23:20:32
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one