Taroty - Malá arkána

Malá arkána

 

16 karet Dvorních    40 karet Malá arkána

 

Padesát šest karet Malé Arkány se dělí do čtyř oddílů - hole (odpovídají křížům), meče (odpovídají pikám), poháry (odpovídají srdcům), disky (odpovídají kárám). Každá série se dělí na deset číselných «eso až desítka»dvorní -čtyři figurální karty «král, královna, rytíř a páže».

 

 

 

 
 

Dvorní karty obecně souvisí s důležitými lidmi v našem životě. Ukazují nám, čemu se máme naučit a co chceme dovést k dokonalosti. Seznamují nás s oblastmi, ve kterých jsme obzvlášť talentovaní.

Malá arkána se dotýkají menších, bezprostředních životních lekcí. Jsou rozdělena na čtyři barvy po deseti kartách.

Hole (Wands) jsou přiřazeny elementu Ohni. Zastupují energii obecně a obzvlášť sexuální (jang, mužský aspekt), vnímání, intuici, pochopení a aktivitu.

Poháry (Cups) jsou přiřazeny elementu Vody. Odrážejí naši vnitřní citovou skutečnost. Jejich říše zahrnuje lásku, pocity, výměnu energie ve vztazích, sexuální energii (jin, ženský aspekt).

Meče (Swords) jsou přiřazeny elementu Vzduchu. Popisují mentální myšlenkové stavy a procesy. Mentální úroveň naší bytosti je nejméně odolná vůči nárazům zvenku. Opakovaně jsme vyzýváni, abychom dokázali, že to, čeho jsme na této úrovni dosáhli, je trvalé. Karty Mečů nám také ukazují, jakými energiemi utváříme (většinou nevědomě) svůj život.

Disky (Disks) jsou přiřazeny elementu Země. Ukazují na vnější, hmotnou a tělesnou realitu. Vnější je obrazem vnitřního. Říše Země zahrnuje tělo, zdraví, výživu, oblečení, majetek, finance, chudobu a bohatství.

 


22.04.2007 22:16:45
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one