Tarot pokračování

Jak přistupovat k tarotu

Každý, kdo se Tarotem zabývá, sám určí, jaký význam v jeho životě tato obrazová kniha moudrosti dostane. Závisí to na osobním postoji, vnitřním přesvědčení, se kterým k Tarotu přistupujeme. Je to pouhá zvědavost? Skepse? Připravenost experimentovat?

 

Jste-li připraveni Tarot přijmout a přistupovat k němu jako k rádci v existenciálních otázkách života, přistupujte k němu s upřímným, láskyplným respektem - jako k dobrému, moudrému příteli. Umožní vám vyvinout živou intimní komunikaci. Člověk pak nepřestává vycházet z údivu, jak přímo Tarot odpovídá a jak otevírá a vykládá skryté aspekty života. Nejvyšším cílem práce s kartami je prohlubovat důvěru ve vnímání vnitřní skutečnosti, naučit se slyšet hlas vlastního srdce a následovat vnitřního vůdce.

 

 Ať už je naše vědomá motivace jakákoliv, je důležité k Tarotu přistupovat s hravostí a humorem, nikdy ne smrtelně vážně. Tarot nám znovu a znovu připomíná, že veškerý život je hrou a má se žít hravě, bez ohledu na to, jak důležitá se nám naše situace v dané chvíli může zdát a do jaké míry se identifikujeme s jejími okolnostmi. Pomáhá nám dívat se na svět s jistým odstupem. Učí nás vidět z nových perspektiv a svět přijímat v širších souvislostech
14.04.2007 12:49:03
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one