Co je Tarot  

 Tarot je karetní systém, o němž mnoho okultních badatelů 19. a 20. stol. tvrdí, že má svůj původ v Egyptě a že v sobě skrývá tajemství egyptských zasvěcovacích obřadů. Pravdou však zůstává, že spojení tarotu s Egyptem nebylo nikdy uspokojivě dokázáno. Přestože se dnes tento karetní systém spojuje.S vykládáním budoucnosti,neznáme jeho  původní funkci. Nedochvali se žádné původní záznamy, které by tuto oblast objasnili.

 

 

 

 

 

Tarot je prastarý systém moudrosti, po staletí vyučovaný tajnými školami mystérií. Tato hluboká moudrost nalézá svůj viditelný, avšak zčásti do symbolů zakódovaný výraz v seskupení působivých obrazů. Každá karta je nositelem energie svých symbolů, kterou promítá a propůjčuje svému divákovi.

Tarot byl původně »knihou« moudrosti podobně jako čínský I-ťing. Lidé se k němu obraceli s dotazy týkajícími se mnoha rozličných záležitostí. Do systému obrazů byla tato »kniha« moudrosti převedena teprve mnohem později. Tarot je nástroj, který můžeme použít k získání orientace na nepřehledné cestě k vlastnímu sebepoznání. Je průvodcem oblastmi vnitřní transformace, odhaluje nám skrytá poselství a rozšiřuje náš pohled na sebe sama a celý vesmír.

Na 78 karet Tarotu dnes můžeme pohlížet jako na symbolickou mapu, zachycující ukazatele a milníky na cestě vnitřního putování. Práce s ním přináší poznání a nové, objasňující pohledy na nejasné životní situace. Intenzivní transformující síla Tarotu může vést k cenným průlomům, vyjasnění a prohloubení vnímání v oblastech, které pro nás v životě nejvíc znamenají. Jsme-li připraveni vidět a přijímat, poskytne nám Tarot cenné informace o našich silných stránkách i slabých místech.

 

 Proč se někdy tarotům říká Thovtova kniha? 

Protože se jejich vznik někdy odvozuje od učení staroegyptského boha moudrosti Thovta. O Thovtově knize se traduje, že obsahovala popis tajných operací, vedoucích k naprosté regeneraci těla. Byl to klíč k nesmrtelnosti, návod, jak stimulovat části mozku, aby vědomí dovolilo člověku dostat se mezi nesmrtelné bohy. Podle tajného hermetického učení pouze pošetilec věří ve smrt. Moudrý člověk věří, že může měnit svou budoucnost a ovlivňovat svůj osud. Hermetický význam jednotlivých karet velké arkány má přivést meditujícího člověka k osvícení, neboli k pocitu rozšířeného vědomí. K čemu je to dobré? Výrazem “rozšířené vědomí” označujeme nejvyšší schopnost lidského mozku pochopit svět, v němž žijeme. Probuzený mozek představuje pro svého majitele výrazný krok kupředu. Snadněji ovládá vegetativní funkce, dokáže si poradit s problémem stárnutí a udržením těla v dobré kondici a také se lehce vyhne většině nemocí. Není to prostě vůbec k zahození, dosáhnout tohoto zvláštního stavu mysli a následně i těla. V případě meditací nad kartami Velké arkány za účelem dosažení rozšířeného vědomí mluvíme o takzvaném hermetickém významu tarotových karet. Tarot můžeme chápat buď jako cestu k osvícení nebo jako pomůcku pro předvídání budoucnosti (v tom případě mluvíme o mantickém významu tarotových karet). Třetí způsob použití tarotových karet je ryze magický. Karty se dají použít při tarotových rituálech k ovlivnění budoucnosti. Mantický způsob neboli výklad Tarotových karet

 

 

 

 

 14.04.2007 09:18:45
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one