Co je Tarot  

 Tarot je karetní systém, o němž mnoho okultních badatelů 19. a 20. stol. tvrdí, že má svůj původ v Egyptě a že v sobě skrývá tajemství egyptských zasvěcovacích obřadů. Pravdou však zůstává, že spojení tarotu s Egyptem nebylo nikdy uspokojivě dokázáno. Přestože se dnes tento karetní systém spojuje.S vykládáním budoucnosti,neznáme jeho  původní funkci. Nedochvali se žádné původní záznamy, které by tuto oblast objasnili.

 

 

 

 

 

Tarot a jeho historie

Ačkoliv se v Evropě tarot rozšířil zejména příchodem cikanů,hrací karty přinesli do Evropy Arabové,respektivně Saracéni na konci XIV.století a to přes Španělsko a Itálii jednalo se o karetní hru ,které se říkalo «Naib»,ale teprve v XVI.století se v Itálii vynořuje slovo «Tarocci» a název Tarot dostaly karty až ve Francii 

Tarot a jeho struktura

V každém balíčku Tarotu je 78 karet - 22 karet velké Arkány ( arkána = tajemství ) ,16 dvorních karet a 40 karet malé Arkány (rozdělená na 4 živly: Oheň, Voda, Vzduch a Země). Každá sada je něčím zvláštní a hodí se pro něco jiného... Proto při koupi dobře vybírej. Původ Tarotu není není přesně znám - je starý jako lidstvo samo.

Tarot  odkrytí tajemství

 

Vytahování karet by měl vždy předcházet malý rituál. Karty je dobré uložit do zvláštní krabičky nebo zabalit do hezkého jednobarevného šátku. Až se na Tarot budete obracet jako na moudrého rádce, vtiskněte tomu okamžiku něco krásného a povznášejícího. Karty v klidu pečlivě zamíchejte a položte obrazy dolů do vějíře na rozprostřený šátek. Zapálená svíčka, květina, obraz milého člověka nebo jiný osobní předmět mohou vašemu jednání propůjčit něco mimořádného a slavnostního

 

Jak přistupovat k tarotu

Každý, kdo se Tarotem zabývá, sám určí, jaký význam v jeho životě tato obrazová kniha moudrosti dostane. Závisí to na osobním postoji, vnitřním přesvědčení, se kterým k Tarotu přistupujeme. Je to pouhá zvědavost? Skepse? Připravenost experimentovat?
Stazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one