Úvod do světa bylin a koření

Jistě zde pro sebe najde každý něco.Milovník přírody,amaterský sběratel i odborník,pěstitelléčivých rostlin i ten,kdo se zajímá o lidové lékařství.

Psát o užívání rostlinných drog v lidovém lékařství je vždycky věc ožehavá.Mnoho lidí má totiž sklon důvěřovat spíše vlastnímu úsudku o své nemoci než svému lékaři.

Léčivé rostliny měly odpradávna významný vliv na zdraví a spokojenost lídí,není divu,že většina kultur věřila,že mají magické a lečivé schopnosti .Předpokládáme,že se léčivé rostliny využívají desítky tisíc let.

Je všeobecně známo,že naši předkové využívali celou škálu lečivých rostlin a měli hluboké znalosti jejich léčivých schopností.Své odbornosti dosáhli bedlivými pozorováním spojsený s pokusy a omyly.Lidská civilizace totiž měla na to,aby vysledovala účinky jistého kořenu či plodu,celá tisíciletí.

Skutečností však zůstává,že léčivými rostlinami lze vyhojit mnoho nemocí.U ostatních potom lze léčení látkami rostlinnými použít jako léčby pomocné.Stejně důležitou úlohu hrají tyto rostlinné látky v předcházení nemocem.

Mějme však na paměti,že o používaní léčivých rostlin by jsme se měli poradit s lékařem ,homeopatem aby nám léčivé rostliny pomohli a neuškodili.

20.05.2007 06:33:43
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one