Keltský horoskop

 

Keltský horoskop

Keltští druidové měli do 4. až 5. století velký vliv nejen mezi Angličany, Iry, Skoty a Germány, ale i u sousedních národů.
   Druidové, kteří podle tvrzení legend žili v lesích, předpokládali na základě pozorování, že se každý člověk svou podstatou a svými povahovými rysy podobá stromu. Stromy jsou přece rovněž silné a slabé, voňavé i bez vůně, okrasné, osamělé, smuteční...
Všechny rostliny v Keltském horoskopu mají podobu stromu.Je to proto,že strom představoval pro staré Kelty symbol veškerého rostliného králoství,božstva nebo místa výskytu numinockých mocí.

Osud člověka nespojovali Keltští druidové s hvězdami,nýbrž se stromy,jakožto symboly znamení.V Keltském horoskopu se střídá vláda stromů v desetidenních obdobích.Během roku se vliv stromů opakuje dvakrát,u Topolu dokonce čtyřikrát.Pro lidi narozené v takové dny, jako jsou jarní a podzimní rovnodennost a oba slunovraty,platily samostatné,obvzlášť příznivé předpovědi,odvozené z vlastností čtyř stromů,a to mohutného Dubu,krásné Břízy,půvabné Olše a pevného Buku.Keltský horoskop je vlastně Stromoskop.

 

 

 


 

21.03.2007 23:14:44
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one