Čínský horoskop pokračování

 

Drak

 


Síla: Jang (pozitivní)
Dobrá spojení: Myš, Buvol, Tygr, Zajíc, Drak, Had, Kůň, Opice, Kohout, Vepř
Nebezpečná spojení: Pes
Příznivá čísla: 3, 4, 5, 6, 15, 21, 34, 35, 36, 45

DRAK

Drak je narozdíl od ostatních zvířat čínshého znamení  zvířetem mýtickým. Vnáší do osobnosti, která se narodila v roce Draka, právě tyto vlastnosti. Člověk Drak je vždy něčím jedinečným, bájným, úžasným, vysněným, fantastickým. Drak je symbolem mimořádné krásy, hrdosti, velké moci ,síly,důstojnosti a záhadnosti. 

Typickými vlastnostmi člověka Draka jsou velká enegie a síla, hrdost a čestnost. Neuchyluje se k intrikám, je si vědom své síly a bojuje tedy přímo. Lež a přetvářka se mu příčí, stejně jako pomluvy. Draci jsou velkorysí a tolerantní, dokáží odpouštět chyby poklesky druhých. Není mstivý, občas bývá netaktní a dokáže urazit nebo ublížit, aniž si to uvědomí.

Drak je obrovský pracant, do každého úkolu se dokáže vrhnout doslova po hlavě, práce mu jde rychle od ruky a svými výsledky sklízí velké úspěchy. Problém je ten, že se snadno dá ukolébat slávou a usne na vavřínech, plody jeho práce sklidí někdo jiný. To se potom Drak umí spravedlivě rozuřit a neohlíží se na nikoho a dokáže budit skutečnou hrůzu. Drak dokáže být hodně tvrdohlavý a vznětlivý, čímž si může mnohdy způsobit nemalé potíže.

Drak dokáže být úspěšný v každém povolání, jeho největším problémem však je, že mnohdy sám sebe opije vlastní slávou, namlouvá si, že je slavný a úspěšný jestě dlouho poté, co to není pravda. Drak je individualista, pracuje pilně a neúnavně na svém pracovním postupu. V partnerských vztazích mívá Drak většinou úspěch, dokáže snadno oslnit davy, vztahy však nemívají dlouhého trvání. Neoplývá velkou věrností.Element  ve tvém znamení:

rok                           element
1940, 2000             Kov
1952, 2012             Voda
1904, 1964             Dřevo
1916, 1976             Oheň
1928, 1988             ZeměDRAK V KOVU
Kov vnáší do znamení Draka ušlechtilost, hrdost a noblesu. Takový Drak oslňuje svým aristokratickým vystupováním, velice dbá na slušné vychování a na dodržování etikety.Značně lpí na zavedeném a tvrdohlavě odmítá novinky.
DRAK VE VODĚ
Tento Drak oplývá velkou hrdostí, na své nejbližší shlíží shůry a chová se jako někdo vyjimečný. Jeho slabinou je sebeuspokojení a nekritická radost z každé bezvýznamné lichotky a pochvaly. Tento Drak neumí rozlišit, kdo to s ním myslí dobře.

DRAK VE DŘEVĚ
Tento Drak bývá značně odměřený, uzavřený a méně komunikativní. Bývá více kritický k chybám druhých, je nejméně spokojený Drak ze všech. Bývá to bojovník, který se dokáže postavit proti bezpráví a podat pomocnou ruku.

DRAK V OHNI
Drak pod vlivem Ohně by se měl mít na pozoru, vždy se pravděpodobně v jeho okolí objeví někdo takový, kdo bude chtít jeho laskavosti a srdečnosti zneužít. Bývá velmi pracovitý, každou práci vykonává rychle a dobře.

DRAK V ZEMI
Takový Drak je velmi jasnozřivý a schopný diplomacie. Mnohem více než ostatní Draci lpí na své rodině a dokáže se o ní opravdu mnohdy královsky postarat. Bývá více uzavřenější a skromnější, něžnější a přítulnější.

04.03.2007 08:59:13
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one