Astrologie pokračování

 

 

Ascedent a destcedent

Ascendent
Když někdo řekne "Jsem beran a můj ascendent je býk", co to vlastne znamená? Co to má společného s ideálním partnerem?

Ascendent je začátek zvěrokruhu a je to místo, ve kterém začínáme výklad horoskopu. Poskytuje informace o zevnějšku člověka - jak vypadáme a jiné vnější vlastnosti, jak se jevíme ostatním. Poloha Ascendentu se vypočítá z data, času a místa narození, právě tak jako poloha Slunce, nebo ostatních planet v hvězdné mapě, ale jiným způsobem. Polohy planet můžeme zjistit z efemerid, ale Ascendent vyžaduje jiný výpočet.


Ascendent je jeden z 360 stupňů zvěrokruhu, přesný stupeň v zodiaku, který byl na východním horizontu, tedy vycházel na horizontu, v čase a místě narození. Jinak řečeno, je to přesný bod ve zvěrokruhu, ve kterém vychází Slunce v době a místě narození. Znamení, které se nachází v tomto stupni je znamení Ascendentu. Člověk, který se narodí při východu Slunce bude mít Ascendent a Slunce ve stejném znamení. Výraz "Ascendent" a "vycházející znamení" znamenají totéž. Země se otáčí kolem své osy, a tak se tento bod pořád mění, proto se stupeň Ascendentu mění - každé 4 minuty. Z tohoto důvodu je důležité vědět přesný čas narození.

Velké množství astrologů považuje znamení Ascendentu a sluneční znamení za stejně důležité. Ascendent je na hrotu prvního domu, který symbolizuje tělesnou a duševní osobnost a ovlivňuje hlavně náš zevnějšek - jak vypadáme a jiné vnější vlastnosti, jak se jevíme ostatním. Je to nejvíce osobní znamení a planety v Ascendentu definují vlastnosti osobnosti.

Vládce Ascendentu
Znamení Ascendentu poskytuje informace o člověku, ale jestli chceme mít úplnější vědomosti o jeho všeobecném vzhledu a psychologickém charakteru je zapotřebí brát v úvahu i polohu planety, která vládne znamení Ascendentu. Například člověk, který má Ascendent ve Střelci, musí brát v úvahu polohu Jupitera - ve kterém znamení se nachází a co by to mohlo znamenat. Někteří astrologové považují vládce ascendetu za nejdůležitejší planetu a za vládce celého horoskopu.

Descendent
Poloha Ascendentu určuje polohu hrotu prvního domu a tím rozhoduje o polohách ostatních domů. Descendent je bod ve zvěrokruhu přesně naproti Ascendentu a je to místo, ve kterém zapadá Slunce. Znamení, které se nachází v tomto bodu je zapadající znamení. Takže body zvěrokruhu, ve kterých se nachází východ Slunce (Ascendent) a západ Slunce (Descendent), vytváří osu, která reprezentuje horizont. Člověk, který se narodí při západu Slunce bude mít Ascendent ve znamení, které je přesně naproti jeho slunečního znamení.

Descendent je na hrotu sedmého domu, domu osobních a důvěrných vztahů. Je to na opačné straně zvěrokruhu nežli první dům a představuje osoby, s kterými máme blízké vztahy a naše společenské uvědomění (nebo jeho nedostatek). Znamení v sedmém domu představuje ideálního partnera, s kterým by jsme se měli přitahovat. (To není stejná věc jako znamení v souhlasném živlu, s kterým by jsme měli jenom vycházet.) Descendent také popisuje stránku naší vlastní povahy, která je v souladu s naším ideálním partnerem a dává nám příznaky, jak by mohlo vypadat naše ideální manželství nebo jiné partnerství. Znamení našeho Descendentu shodné s Ascendentem partnera je ideální, protože tyto 2 horoskopy se navzájem odrzcadlují a doplňují
.
 

02.07.2007 06:42:12
caroorchydeeStazie top


Janine Vestfálová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one